RANDEVU

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.
Randevu İçin Hemen Arayın!
(Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

Genital Estetik Nedir, Nasıl Yapılır?

Genital Estetik Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların vajina ve vulva bölgelerinde ortaya çıkan deformasyon problemleri ve doğum deneyimi sonrası görülen problemleri ortadan kaldırmak adına gerçekleştirilen tüm işlemler genital estetik olarak biliniyor.  Kadınlar vajina bölgesinde bir estetik ya da yapısal problem olduğunda sosyal hayatlarında da olumsuz etkileniyor. Bölgede doğuma bağlı problemler olabileceği gibi işlevsel sorunlar da yaşanabilir. Bunun yanında ilerleyen dönemde bazı problemlerin ortaya çıkma riski de bulunabilir. Ek olarak kadınlar genital bölgesinden estetik açıdan memnun olmayabilirler.

Vajina bölgesinde görülen problemler cinsel hayatı olumsuz etkiler ve günlük hayatta ciddi özgüven problemleri de yaratır. Bu nedenle de vajina bölgesinde kozmetik nedenlerle genital estetik uygulamaları yapılır. Genital estetik zorunlu olarak çok nadir yapılıyor. Genellikle bu işlem tercihe bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Genital estetik operasyonlarda tamamen taleplere ve ihtiyaçlara göre farklı ameliyat seçenekleri yapılır.

Genital estetiğin nasıl yapıldığı bu durumda işlemin ne olduğuna bağlıdır. Kurumumuzda tüm genital estetik operasyonları başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Genital estetik türleri nelerdir?

Kadınlarda vajinal bölgede ortaya çıkan deformasyonları gidermek için genital estetik operasyonlara başvurabilir.  Genital estetik çeşitleri şu şekilde olmaktadır;

 • Vajinoplasti

Kadınların vajinada doğal doğum, hormon değişimi, yoğun cinsel aktivite tarzında birçok durumda  gevşeme ve sarkmalar oluşur. Bu durum rahatsız edici olduğu için sarkmaların tedavi edilmesi talep edilir. Fiziksel ve psikolojik etkileri de olan vajina gevşemesi tarzında durumlar için vajinoplasti ile vajina daraltma gibi birçok operasyon yapılmaktadır.

Bakalım: Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

 • Labioplasti

Kadınlarda vajina bölgesinde yer alan iç ve dış dudakların boyutu rahatsız edici olabilir.  Vajina bölgesinin çevresinde yer alan dudakların bu durumu estetik açıdan büyük olumsuzluklar barındırır.  Bu durumda vajinadaki dudakların istenen boyutlara gelmesi için küçültme işlemi yapılabilir. İç dudak bölgesinde yüksek oranda büyüme görülmesi halinde kıyafet seçimi zorlaşır. Aynı zamanda bu durum cinsel yaşamı da çok olumsuz etkiler.

 • Perinoplasti

Doğal doğum sırasında her anne adayının perine bölgesine kesi yapılır. Bu kesi işlemi ile bebek vajinadan çok daha kolay şekilde çıkabilir. Aynı zamanda doğum süreci ağrılı olan anne adaylarında vajina bölgesi daha fazla deforme olabilir.  Bu nedenle doğal doğum sırasında perine bölgesinde estetik ameliyat gerekebilir. Taleplerinize göre perinoplasti ile tüm doğum izlerini ortadan kaldırmak mümkün olabilir.

 • Klitoral estetik

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında klitoris sayesinde zevk en üst seviyeye çıkar. Klitoris bölgesinde bazı işlev sorunları ya da görünüm problemlerinin halledilmesi gerekebilir.  Klitoris bölgesinde görülen şikayetleri klitoris estetiği ile gidermek mümkün olabilir.  Bir seanslık basit bir operasyon ile klitoris bölgesinde yer tutan fazla dokuları çıkarmak ve bölgenin daha hassas hale gelmesini sağlamak mümkün olur.

Klitoral estetik uygulamalarda sağlık kuruluşumuzda başarılı operasyonlar yapılmaktadır.

 • G noktası operasyonları

G noktası cinsel ilişki sırasında kadınların haz almasında çok önemli bir etkiye sahiptir.  G noktası operasyonları ile kadınların G bölgesinde büyüme sağlanıyor ve bu cinsel ilişki sırasında daha fazla haz almayı sağlıyor. Bu operasyonlar sırasında hastadan trombosit zengin plazma yani PRP alımı yapılır ve klitoristeki grafenburg bölgesine enjeksiyon şeklinde aktarma söz konusudur. G noktası operasyonları

Genital estetik adı altında labioplasti uygulamalarına ek olarak ön vajen daraltma, ön ve arka ileri düzey vajen daraltma, vajen sarkması, rahim ve idrar torbası sarkması gibi tüm vajen sarkmalarına bağlı problemleri ortadan kaldıracak tedaviler yapılır.

Genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Genital estetik hangi durumlarda yapılıyor?

genital estetik

 • Genital bölgede görülen ortaya çıkan her türlü deformasyonda
 • Yaşlanma etkisine bağlı olarak genital bölgede fonksiyon ve estetik görünüm sorunları olması halinde
 • Yerçekimine bağlı vajinal bölgede bazı estetik açıdan olumsuz görünümler oluşması durumunda
 • Aşırı kilo değişimine bağlı vajina ve genital bölgede sarkma şikayetleri oluştuğunda
 • Birden fazla doğum sonrası vajinanın şekil ve estetik açıdan zarar görmesi halinde
 • Doğal doğum anında yapılan kesilerde artık estetik görünüm bozulması ve cinsel haz kaybı gibi durumlar olması halinde
 • İdrar kesesinde yaşanan anormallikler ve rahim içinde ortaya çıkan sarkma durumları
 • İdrar kaçırma gibi problemler yaşanması

Okumak ister misiniz: İdrar Kaçırma Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız olarak genital estetik alanında yapılabilecek bazı uygulamalar bulunmaktadır. Sarkma ve genişleme çok az düzeyde olması halinde lazer yöntemi ile 2-3 seansta daralma ve sıkılaşma gibi sonuçlar elde edilebilir. Lazer kolajen üretimini tetikleyerek daralmayı sağlar. Aynı zamanda radyofrekans gibi tedavi seçenekleri ile de ameliyatsız genital estetik operasyonları yapmak mümkün hale gelmektedir.